Неговото попадение помогна за победата над Сампдория с 3:1 и запазването на първото място.

Алексис Санчес вкара гол и получи червен картон в дебюта си като титуляр за Интер, където е преотстъпен от Манчестър Юнайтед. Неговото попадение помогна за победата над Сампдория с 3:1 и запазването на първото място в Серия А. Чилиецът имаше дял в първия гол на Стефано Сенси, а две минути по-късно сам насочи топката в мрежата. Но в края на полувремето Алексис Санчес получи първия си жълт картон. А след почивката му беше вдигнат и втори жълт картон за симулация.

Интер за първи път от сезон 1966-1967 спечели първите си шест мача в първенството и с пълен актив от 18 точки е начело с две пред Ювентус. Следващата седмица първите два тима в таблицата ще имат важен сблъсък помежду си на „Сан Сиро“. За последно „нерадзурите“ вдигнаха шампионската титла през 2010 година, когато направиха уникален требъл под ръководството на Жозе Моуриньо. Сега начело е Антонио Конте и той е реалист. Добре знае, че до края на сезона има още много мачове.