Мениджърът Сам Алърдайс искаше да изпрати футболиста в английски отбор

0
66

Лукман отиде в Германия

Младият 20-годишен Адемола Лукман избра да се присъедини към РБ Лайпциг под наем от Евертън до края на сезона. Трансферът бе обявен 10 минути преди мача на „карамелите“ срещу Лестър Сити снощи. А пък на пресконференцията след победата с 2:1 мениджърът Сам Алърдайс разкри подробности. Той е имал други идеи за преотстъпването на младежа, но Адемола упорито е настоявал да отиде в Германия.

За Алърдайс това е неудачен избор заради езиковата бариера и смята, че играчът няма да има полза за развитието си. Лукман дойде на „Гудисън Парк“ преди година срещу 10 милиона паунда от Чарлтън Атлетик. Той вкара гол минути след влизането си като смяна в победата с 4:0 над Манчестър Сити. Но така и не си спечели титулярно място. В едно от редките си появявания от началото на мача вкара два гола в победата с 3:0 над Аполон Лимасол в Лига Европа през ноември.